O nas

“Trzy Ginekolożki” to blog o trzech kobietach, żonach, matkach, które dużą część życia poświęcają ginekologii, zdrowiu oraz wychowaniu dzieci. Postanowiłyśmy napisać blog o potrzebach kobiet, o ich troskach i dolegliwościach, o możliwościach w Polsce i standardach w Europie, żeby nam wszystkim żyło się świadomiej i bezpieczniej.

 

Nie będzie to blog z poradami ginekologicznymi, bo na to jest czas i miejsce w przychodniach i szpitalach ale jeśli macie tematy, które Was trapią i interesują to dołożymy starań by w następnych postach omówić je obszernie. Świadomość problemu i profilaktyka są dla nas najważniejsze.

 

Kobiety kobietom!

Trzy Ginekolożki

Seniorką naszej rodziny jest Dorota Dobek, która swoją pasję i zaangażowanie zaszczepiła w córkach Marcie Dobek-Brylińskiej i Magdzie Dobek-Chęcińskiej. Zaraża zamiłowaniem do ginekologii, która ma nie tylko wymiar medyczny, rozwiązujący problemy zdrowotne pacjentek, ale również i psychologiczno-socjologiczny, by każda kobieta znała swoją wartość, była niezależna i świadoma swoich praw i możliwości.

 Trzy Ginekolożki - Dorota

Dr n. med. Dorota Dobek

 Po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej we Wrocławiu i ukończeniu specjalizacji w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa, obronie pracy doktorskiej oraz wielu latach pracy w Szpitalu w Jeleniej Górze – Cieplicach, założyłam ośrodek ginekologiczno-onkologiczny dla kobiet NZOZ GINEKOMED Dorota Dobek.

Zatrudniłam wykwalifikowaną kadrę lekarzy, położnych i pielęgniarek dbających o zdrowie pacjentek w każdym wieku. Po osiągnięciu dorosłości i niezależności przez moje córki, rozwijając kolejne zainteresowania, uzyskałam tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej. Zostałam jednym z wykładowców studiów podyplomowych, kształcących następne pokolenia lekarzy na wydziale medycyny estetycznej w Katowicach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej.

 Trzy Ginekolożki - Marta

Lek. med. Marta Dobek-Brylińska

Po dwóch latach studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu przeniosłam się do Niemiec gdzie ukończyłam medycynę na Ruhr-Universität w Bochum. Odbyłam wiele staży za granicą między innymi: w największym austriackim szpitalu w Wiedniu – Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien oraz w Szwajcarii – Universtitaets Spital Zuerich. Kontynuując edukację uzyskałam w Niemczech specjalizację w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa oraz Senologii. Po narodzinach córki wróciłam w rodzinne strony i działam na rzecz kobiet w Jeleniej Górze. Chcąc się dalej rozwijać uzyskałam tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej i należę do grona Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Niemieckiego Towarzystwa Ginekologicznego. Po godzinach jestem spełnioną mamą dwójki dzieci.

 Trzy Ginekolożki - Magda

Lek. med. Magda Dobek-Chęcińska 

Najmłodsza, niespokojny duch, ciekawa świata. W trakcie studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu wzięłam dwukrotnie udział w międzynarodowym programie wymiany studentów, studiując w Niemczech oraz Hiszpanii. Dodatkowo odbyłam wiele staży na terenie Polski, Anglii, Niemiec, Turcji oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Chcąc poznawać medycynę z szerszej perspektywy zdecydowałam się na rozpoczęcie specjalizacji w Niemczech. Pracuję obecnie w Marien Hospital Witten, na oddziale, który należy do czołówki położniczych jednostek w Nadrenii Północnej Westfalii i posiada najwyższy stopnień referencyjny. Mamy certyfikowane centra zajmujące się leczeniem endometriozy, mięśniaków macicy, raka szyjki macicy oraz oddział leczenia chorób piersi tzw. „Brest-Care-Unit”.

 

Trzy Ginekolożki

Chciałybyśmy, aby blog miał funkcję informacyjną, edukacyjną i opowiadał o medycynie od strony praktycznej, życiowej, podnosząc świadomość w celu uzyskania lepszych możliwości diagnostycznych, a tym samym terapeutycznych.

Będziemy dzielić się standardami postępowania naszych zachodnich sąsiadów i pisać o tym co w Polsce funkcjonuje równie dobrze jak w innych rozwiniętych krajach. W trójkę zabierzemy Was w podróż po Medycynie, a w szczególności po Ginekologii, Położnictwie i Senologii. Nie zabraknie nowości z dziedziny Medycyny i Ginekologii Estetycznej.

 

Wasze Trzy Ginekolożki,
Dorota, Marta i Magda