O nas

“Trzy Ginekolożki” to blog o trzech kobietach, żonach, matkach, które dużą część życia poświęcają ginekologii, zdrowiu oraz wychowaniu dzieci. Postanowiłyśmy napisać blog o potrzebach kobiet, o ich troskach i dolegliwościach, o możliwościach w Polsce i standardach w Europie, żeby nam wszystkim żyło się świadomiej i bezpieczniej.

 

Nie będzie to blog z poradami ginekologicznymi, bo na to jest czas i miejsce w przychodniach i szpitalach ale jeśli macie tematy, które Was trapią i interesują to dołożymy starań by w następnych postach omówić je obszernie. Świadomość problemu i profilaktyka są dla nas najważniejsze.

 

Kobiety kobietom!

Trzy Ginekolożki

Seniorką naszej rodziny jest Dorota Dobek, która swoją pasję i zaangażowanie zaszczepiła w córkach Marcie Dobek-Brylińskiej i Magdzie Dobek-Chęcińskiej. Zaraża zamiłowaniem do ginekologii, która ma nie tylko wymiar medyczny, rozwiązujący problemy zdrowotne pacjentek, ale również i psychologiczno-socjologiczny, by każda kobieta znała swoją wartość, była niezależna i świadoma swoich praw i możliwości.

 Trzy Ginekolożki - Dorota

Dr n. med. Dorota Dobek

 Po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej we Wrocławiu i ukończeniu specjalizacji w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa, obronie pracy doktorskiej oraz wielu latach pracy w Szpitalu w Jeleniej Górze – Cieplicach, założyłam ośrodek ginekologiczno-onkologiczny dla kobiet NZOZ GINEKOMED Dorota Dobek.

Zatrudniłam wykwalifikowaną kadrę lekarzy, położnych i pielęgniarek dbających o zdrowie pacjentek w każdym wieku. Po osiągnięciu dorosłości i niezależności przez moje córki, rozwijając kolejne zainteresowania, uzyskałam tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej. Zostałam jednym z wykładowców studiów podyplomowych, kształcących następne pokolenia lekarzy na wydziale medycyny estetycznej w Katowicach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej.

 Trzy Ginekolożki - Marta

Lek. med. Marta Dobek-Brylińska

Po dwóch latach studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu przeniosłam się do Niemiec, gdzie ukończyłam medycynę na Ruhr-Universität w Bochum. Odbyłam wiele staży w klinikach uniwersyteckich za granicą między innymi w Wiedniu i Zurychu. Pracując na oddziałach położniczych posiadających najwyższy stopień referencyjności, oddziałach ginekologii onkologicznej, a także na oddziałach zajmujących się onkologią piersi tzw. „Breast-Care-Unit”, uzyskałam w Niemczech specjalizację w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa. Posiadam certyfikaty w dziedzinie endoskopii ginekologicznej i robotyki DaVinci. Posiadam europejski dyplom kolposkopii i patologii szyjki macicy. Chcąc się dalej rozwijać po powrocie do Polski uzyskałam tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej. Należę do grona Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej, Niemieckiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Grupy Badawczej Patologii Szyjki Macicy w Niemczech.Po godzinach jestem spełnioną mamą dwójki dzieci. Cieszę się, że razem z Mamą i Siostrą możemy wspólnie dbać o zdrowie kobiet z naszej rodzinnej okolicy, a także razem z Mamą kształcić pokolenia młodych lekarzy w dziedzinie ginekologii plastycznej i estetycznej na GWSH w Katowicach. 

 Trzy Ginekolożki - Magda

Lek. med. Magda Dobek-Chęcińska 

W trakcie studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu wzięłam dwukrotnie udział w międzynarodowym programie studiując w Niemczech oraz Hiszpanii. Dodatkowo odbyłam wiele staży min. w Anglii, Niemczech, Turcji oraz Dubaju.

Tytuł specjalisty Ginekologa – Położnika zdobyłam pracując w Niemczech na oddziale położniczym z najwyższym stopniem referencyjności, który należy do czołówki jednostek w Nadrenii Północnej Westfalii i posiada certyfikowane centra zajmujące się leczeniem endometriozy, mięśniaków macicy, raka szyjki macicy oraz oddział leczenia chorób piersi tzw. „Breast-Care-Unit”. Chcąc połączyć medycynę ze sztuką zdobyłam tytuł Dyplomowanego Lekarza Medycyny Estetycznej. Ukończyłam wiele kursów ultrasonografii oraz zostałam certyfikowanym Kolposkopistą Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy. Czerpię ogromną przyjemność z dalszego rozwoju. W naszej rodzinie łączą nas silne więzi i bardzo się cieszę, że mam okazję wychowywać dwójkę dzieci w gronie najbliższych.

 

Trzy Ginekolożki

Chciałybyśmy, aby blog miał funkcję informacyjną, edukacyjną i opowiadał o medycynie od strony praktycznej, życiowej, podnosząc świadomość w celu uzyskania lepszych możliwości diagnostycznych, a tym samym terapeutycznych.

Będziemy dzielić się standardami postępowania naszych zachodnich sąsiadów i pisać o tym co w Polsce funkcjonuje równie dobrze jak w innych rozwiniętych krajach. W trójkę zabierzemy Was w podróż po Medycynie, a w szczególności po Ginekologii, Położnictwie i Senologii. Nie zabraknie nowości z dziedziny Medycyny i Ginekologii Estetycznej.

 

Wasze Trzy Ginekolożki,
Dorota, Marta i Magda